Almanya Gezi Rehberi

Almanya , Orta Avrupa’da bulunan güzel bir ülkedir. Aslında Almanya , Avrupa’nın en popüler yerlerinden biridir. Herkes için bir şeyler var – sırt çantalı gezginler, çiftler, yalnız gezginler, lüks gezginler, dijital göçebeler vb.

Almanya Gezi Rehberi

Almanya , Orta Avrupa’da bulunan güzel bir ülkedir. Aslında Almanya , Avrupa’nın en popüler yerlerinden biridir. Herkes için bir şeyler var – sırt çantalı gezginler, çiftler, yalnız gezginler, lüks gezginler, dijital göçebeler vb.

Almanya, ortaçağ tarihinden modern şehirlere, muhteşem doğadan epik açık hava etkinliklerine, bira festivallerinden lezzetli yemek kültürüne, nefes kesici yürüyüşlerden dinlendirici tatillere kadar birçok deneyim sunuyor – ihtiyaçlarınıza ve ilgi alanlarınıza uygun bir şey bulmalısınız.

Almanya’ya ilk seyahatinizi planlıyorsanız, bu kılavuz sahip olabileceğiniz tüm soruları yanıtlamalıdır. Seyahat bilgileri, en iyi yerler, seyahat masrafları, seyahat esasları ve seyahatinize nasıl hazırlanacağınız hakkında konuşacağız.

Bilgi Almanya
Dil Almanca
İngilizce dostu Evet
Para birimi EUR (Euro)
İnternet güvenilirliği Harika

GİDİLECEK EN POPÜLER ALMANYA YERLERİ

 • Berlin
 • Münih
 • Hamburg
 • Cologne
 • Frankfurt

ALMANYA SEYAHAT İPUÇLARI VE MALİYETLERİ

Bu bölümde, maliyetler ve yolculuğunuza nasıl hazırlanacağınız hakkında genel bilgiler bulacaksınız. Son olarak, seyahat bütçenize bağlı olarak maliyet ve seçeneklere genel bir bakış sunan bir tablo bulacaksınız.

KONAKLAMA

Almanya’da, konaklama söz konusu olduğunda birkaç seçenek bulacaksınız. Bütçe gezgini olsanız da olmasanız da, seçenekler bulabileceksiniz. Gecelik 12 dolardan başlayan yurtlar bulabilirsiniz.

GIDA

Yemek söz konusu olduğunda, meşhur sosisleri denemelisiniz. Bütçeniz kısıtlıysa, kendi yemeğinizi pişirmek için mutfaklı konaklama rezervasyonu yaptığınızdan emin olun. Aksi takdirde, 5 EUR’dan başlayan bir yemek bulmanız gerekir. Yerel bir birahanede, bir yemek ve bir bira size yaklaşık 15 EUR’ya mal olacaktır.

FAALİYETLER

Yürüyüş yapmak veya dolaşmak gibi bazı aktiviteler ücretsizdir. Bununla birlikte, müzeleri ziyaret etmeyi, Octoberfest’i deneyimlemeyi, kayak yapmayı veya bir sokak yemeği turuna katılmayı planlıyorsanız, bunun için ödeme yapmanız gerekecektir. 

ULAŞIM

Genel olarak, Almanya’da dolaşmak gerçekten çok kolay. Hedeflerinize ulaşmak için otobüse veya trene binebilir ya da araba kiralayabilirsiniz.

Varış noktaları arasında ulaşımınızı rezerve etmek için RailEurope veya  Busbud üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz .

Seyahat Maliyeti Bütçe seyahati Orta seviye Lüks
Konaklama Gecelik 12-25 USD 25-90 ABD doları gecelik 90 +
Yemek Yemek başına 5-10 ABD doları Yemek başına 10-25 $ 25+ ABD doları
Faaliyetler Ücretsiz aktivitelere odaklanın Serbest aktiviteleri ve orta menzili karıştırmak Günlük 40 $ +
Ulaşım Otobüsle, trenle Otobüsle, trenle Arabayla, uçuşla

ALMANYA’DA GÜVENLİK

Genel olarak, Almanya çevresinde seyahat etmek oldukça güvenlidir. Elbette, özellikle bir hostelde kalıyorsanız değerli eşyalarınızı her zaman kilitlemelisiniz .

Sağduyunuzu kullanın ve özellikle kalabalık turistik bölgelerde değerli eşyalarınızı gözden uzak tutun.

AVRUPA İÇİN NELER PAKETLEMELİ

Seyahat esasları dışında, Avrupa’da mutlaka yanınızda getirmeniz gereken şeyler.

 • Evsel Adaptör
 • Taşınabilir Şarj Aleti
 • Çabuk Kuruyan Havlu
 • Güneş Kremi
 • Özçekim Çubuğu
 • Uyku Maskesi

AVRUPA VİZESİ

Uyruğunuza bağlı olarak vize başvurusunda bulunmanız gerekebilir. Aksi takdirde, Almanya’nın Schengen bölgesinde olduğunu bilmelisiniz, böylece her 180 günde bir 90 güne kadar ücretsiz giriş yapabilirsiniz.