Antalya'da Unutulmayacak Bir Tatil İçin Nerelere Gidilmelidir?

Çok sert geçen bir kış mevsimi ardından, yapılabilecek en güzel şey tatil planlarına başlamak olsa gerek. Ülkemizin tatil cenneti Antalya, her yaştan insana ve her zevke göre tatil seçenekleri sunmaktadır.

Antalya'da Unutulmayacak Bir Tatil İçin Nerelere Gidilmelidir?

Özellikleri ile diğer tatil beldelerinden ayrılan bu beldeler hariç, Antalya şehir merkezi de geniş ve her bütçeye uygun konaklama yelpazesi, merkezinden köylerine kadar tarih kokan dokusu ve tabir ki pırıl pırıl denizi ve uçsuz bucaksız sahilleriyle, her kesimden ve her yaştan tatilcinin ihtiyacını karşılayabilecek ve size bütün yıl hayalini kurduğunuz o tatili yaşatabilecek niteliktedir.

KEMER:

 

Eğer tercihiniz eğlenmek, tatilinizi hareketli geçirmek ve sabahlara kadar yapılabilecek aktivitelerle dolu bir tatilse, tercihiniz kesinlikle ''Kemer'' olmalı. Buraya kadar gelmişken, komşu koylarıyla ünlü olan bu tatil merkezinde, kesinlikle bir yat turu yapmalısınız. Hareketli gece hayatı ile ünlü olduğunu da belirtmekte fayda var.

ALANYA:

 Hem tarihi, hem de eğlence mekânları ile ünlü olan ilçemiz ise, ''ben hem eğlence, hem de gezinti planları yapıyorum'' diyenler için en doğru tercih olacaktır. Gitmişken tarihi kaleye kadar çıkıp, muhteşem manzaraya karşı bir şeyler içmemek olmaz.

OLİMPOS, KAŞ, KALKAN:

''Ben otele tıkılıp kalmak istemem, gittiğim yeri hissetmem lazım'' diyenler için biçilmiş kaftandır. Doğası ve tarihiyle sizi mest edebilecek ve gezmeye doyamayacak, tekrar tekrar gelmek isteyeceksiniz. Ayrıca kamp kurmak isteyenler için de gidilebilecek en muntazam yerler.

BELEK:

''O kadar çalıştım ki, sadece rahat etmek ve tatil lüksünü yaşamak isterim'' diyenler ve tercihi otel konaklaması olacaklar için, 5 ve 7 yıldızlı birbirinden lüks otelleriyle ve muazzam plajı ile Belek'i tavsiye edebiliriz.

Merkezi ile beldeler arası ulaşım kolay ve uygun olduğundan dolayı, Antalya şehir merkezini tercih edebilir ve tatilinizin her gününü, bir başka beldede de geçirebilirsiniz.