Arjantin'e Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Kuzey ülkeleri ve Avrupa seyahati alternatifleri dışında tamamen farklı bir kültür ve görmediğiniz eşsiz manzaralarıyla Arjantin seyahati hem keyifli bir gezi hem de ufkunuzu genişletecek bir gezi tecrübesidir.

Arjantin'e Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Güney Amerika'nın eşsiz güzelliklerini tadabilir. Buenos Aires gibi heyecanın ve uyumayan şehrin ışıkları altında unutamayacağınız keyifli anlar sizleri beklemektedir. Kendiniz ve yakınlarınızla birlikte Arjantin'in vazgeçilmez olanaklarından faydalanabilir yahut güzel bir manzara eşliğinde huzuru en derin şekilde hissedebilirsiniz. Arjantin her ne kadar kısa vadede tecrübe edilemeyecek ve eşsiz tarihiyle anlamlandırılamayacak durumdaysa da şehrin yapısı ve mimarisi sizlere Arjantin kültürü hakkında bilgiler verecektir. Bu yazımızda Arjantin hakkında sizlere bilgi vererek hem kültürünü hem de aklınıza takılan soruları çözmeye çalışacağız.

Arjantin'e Seyahat

 Öncelikle Arjantin seyahatini gerçekleştirebilmek için pasaportunuzun süresinin geçmemiş olması gerekmektedir. İki ülke arasındaki diplomatik ilişkiler neticesinde 90 günlük süre zarfı için herhangi bir vize uygulaması söz konusu değildir. Kısacası Arjantin vizesi alma koşulu yoktur. Bu sürede çoğu tatilciler için biçilmiş bir kaftan olmaktadır. Güney Amerika'yı tanımak  Arjantin’de gezilecek yerler bulabilmek için rehberler oluşturabilir, Aconcagua gibi barındırdığı yüksek dağlarını ziyaret edebilir ve futbol diyarı olan ülkenin maçlarına giderek sevdiklerinize anlatacağınız muhteşem anıların sahibi olabilirsiniz. Arjantin de futbolu neredeyse her sokak başında tadar ve ülkenin futbola verdiği değeri gözlemleyebilirsiniz.

 Arjantin Görülecek Yerler

Dünyanın en büyük caddesi sayılan olan dokuz temmuz caddesini yürüyebilir. Bu sırada cadde üzerinde yer alan cafe, restaurant ve alış veriş yerlerini ziyaret ederek farklı lezzetler tadabilir, hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.

 Puerto Madero

Bir liman şehri olan Puerto Madero Arjantin'in başkenti olan Buenos Airese göre daha çok elit bir kesimin yaşamayı tercih ettiği bir bölgedir. Ayrıca sahil kesiminden muhteşem mimarı yapıları ve kuleleri seyredebilir ve Arjantin yemekleri tadabilme olanağı sağlamış olursunuz. Arjantin mutfağı jeopolitik konumundan ötürü de hem tropikal meyvelerin bulunabildiği hem de kış meyvelerine olanak sağlayan muhteşem bir bitki örtüsüne sahiptir. Ve deniz mahsulleri neredeyse Arjantin kültürü için vazgeçilmez bir unsurdur.

Uçak Fiyatları

Döviz kurlarında dolayı Arjantin uçak bileti pahalılaşma gösterse de tur firmalarının sağladığı avantajlı paketler sayesinde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.