Badavut Plajı Nerede? Badavut Plajı’na Nasıl Gidilir?

Badavut Plajı Şeytan Sofrası’na doğru Balıkesir- Ayvalık’ta yer alan bir tatil alanıdır. Yaz ve bahar dönemlerinde dilediğiniz anda rahatlama imkanı bulabilirsiniz.

Badavut Plajı Nerede? Badavut Plajı’na Nasıl Gidilir?
Badavut Plajı Nerede Badavut Plajına Nasıl Gidilir
Badavut Plajı Nerede? Badavut Plajı’na Nasıl Gidilir?

Badavut Plajı size kendinizi iyi hissettireceğiniz bir alanda mükemmel ortam sunmaktadır. Doğal ortamda denizin keyfini akşama kadar dilediğiniz gün sayısı kadar çıkarabilirsiniz. Kendinize basit bir rota çizerek hızlı şekilde tatil keyfinizi sürdürebilirsiniz.

Badavut Plajı Nerede Yer Alıyor?

Sarımsaklı Plajı’na 3 kilometre uzunlukta yer alan Badavut Plajı Balıkesir- Ayvalık’taki en güzel alanlardan biridir. Sarımsaklı beldesinde bulunması nedeniyle yakın çevrede epey çeşitli seçenek de görülmektedir. Ulaşımın kolay olduğu diğer tatil beldeleri nedeniyle çok sayıda ilden ziyaretçi almaktadır.  Plaja gelmek, tabelaları kolayca takip ettiğinizde mümkün olacaktır. Plaj hakkında dikkat çeken özellikler sıralanırsa:

 1. Altın rengi kumsalı
 2. Temiz deniz
 3. Kamp alanı
 4. Temel ihtiyaçlar
 5. Gün boyu keyif alanları
 6. Araç kiralama seçenekleri 

Badavut Plajı Ayvalık kamp alanı arayanların önceden alanlarını belirlemek üzere keşfe gelmesi önerilir.

Badavut Plajı’na Nereden ve Nasıl Gidilir?

Badavut Plajı’na nasıl gidilir sorusu için Ayvalık istikametini bulmanız, ardından Sarımsaklı Plajı’na yönelmeniz gerekmektedir.  Sarımsaklı istikametinde giderken bu plaj yazısı karşınıza çıkar. Yaklaşık 15 dakikalık mesafede bu alana ulaşabilir, girişteki yönlendirmeleri takip edebilirsiniz.

 • Halk plajlarının olduğu kısımlar ve paralı sahiller hizmet bakımından ayrılmaktadır. Halk plajı kısmında temel ihtiyaçlar bölümünde sorun yaşanabilir. 
 • Şezlong ve şemsiye kiralayacağınız alan beach alanlarıdır.
 • Mavi bayraklı denizi olması edeniyle güvenle yüzebilirsiniz.  
 • Ayvalık’taki diğer sahillere göre daha sığ ve ılık bir yapısı vardır.
 • Kum olduğu için ayağınızda genelde rahatsızlık hissi olmadan denize girebilirsiniz.
 • Uzunlamasına sahilde tüm gün genelde yer bulabilirsiniz. Sahilin her bölümü detaylı bir şekilde kullanılabilir.
 • Ulaşımda sorun yaşamamak için yönlendirmeleri takip etmelisiniz. Bazı tariflerde sorunlu yollar karşınıza çıkabilir. Tabelalar en sağlıklı yönlendirme olacaktır. 

Badavut Plajı Ayvalık kamp alanı arayışınız için ekonomik ve temiz bir seçenek olacaktır. Kendi çadırınızı getirdiğinizde başka kişilerin de kamp yaptığını görebilirsiniz. Keyifli bir durak arayanlar, tatilde kendisini bir yere tıkalı bırakmak istemeyenler için mutlaka değerlendirilmesi önerilir.