Bali Adasında Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Şelale

Bali adasında görmeniz gereken şelaleler gezilerinizi daha güzel hale getirebilir. Yeni bir seyahat rotası çizecekler doğa harikası manzaraları bulabilir.

Bali Adasında Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Şelale
Bali Adasında Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Şelale
Bali Adasında Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Şelale

Bali adası şelaleleri görmeniz gereken farklı doğal güzelliklerle karşınıza çıkıyor. Aralarında keskin ayrımlar olmamakla beraber her bir şelale kendi çevresiyle mükemmel uyum sağlıyor.

  1. Sekumpul Şelalesi

Fiji şelalesine yakın mesafedeki Sekumpul Şelalesi,  etraftaki yeşilliklerle öne çıkmaktadır. Şelalede isteyenler trekking yapabilmektedir.

  1. Kroya Şelalesi

Bali şelaleleri arasında kaya atlayışı da sunan Kroya Şelalesi, oldukça gösterişli bir yerdir. Ön plana çıkan şelale Kembar ve Pucuk yakınlarında konumlanmaktadır.

  1. Tukad Cepung Şelalesi

Bangli Bölgesi’nde kale benzeri alanla çevrilmiş durumdaki Tukad Cepung Şelalesi ziyaretçilerine mükemmel bir manzara sunmaktadır. Tepelerle çevrili alanlardan turistik gezilerinizi sürdürebilirsiniz.

  1. Nung Nung Şelalesi

Bir patika ardından ulaşılan Nung Nung Şelalesi bolca tropikal ağacı görüntüsü veriyor. Bu şelaleye gelmek için epeyce merdiven inmeniz gerekiyor. Doğal havuzuyla tatil hatırası olarak çok sayıda görüntü bir arada bulunabilir.

  1. Bali Aling Aling Şelalesi

Şelalede yüzmek yasak olmakla beraber görsel şölen içerisinde Aling Aling ziyaretlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bölge halkı için kutsal durumdaki bu şelalenin tüm güzelliklerine siz de ulaşabilirsiniz.

  1. Gitgit Şelalesi

Gitgit Şelalesi en gösterişli Bali şelalesi listesinde üst sıralarda yer almaktadır. Şelale Sukasada Bölgesi civarında konumlanan Gitgit, güzel bir yürüyüş alanı da sunuyor.

  1. Tegenungan Şelalesi

Belli bir mesafeye kadar yaklaşabileceğiniz Tegenungan Şelalesi, güvenlik tedbirleriyle ziyaretçilere açık bir alandır. Bali ziyaretçileri için turistik gezileriniz ideal bir hale gelecektir.

  1. Banyu Wana Amertha Şelalesi

Dikkat çekici yapısıyla Banyu Wana Amertha Şelalesi Kuzey Bali bölgesinde yer almaktadır. Tatil planı yaptığınızda yağmur mevsiminde bu bölgede mutlaka bulunmalısınız. Dileyen ziyaretçiler, farklı şelaleleri de aynı günde görebilir.

  1. Banyumala İkiz Şelaleleri | Yağmur Ormanları

Banyumala İkiz Şelaleleri meşhur Handara Kapısı’ndan geçilerek gelinen bir şelaledir. Geniş bir havuza akan doğa harikası şelale ziyaretçilerini bekliyor. Bölgeye çocuklarla gelinmemesi genel tavsiyedir.

  • Melanting ve Manduk Şelaleleri

Yirmi -yirmi beş metre yüksekliği olan Melanting ve Manduk Şelaleleri Bali tatili için ideal gezi alanlarından biridir. Karanfil ve kahve tarlalarını burada bulabilirsiniz.