Çek Cumhuriyeti Gezi Rehberi

Çek Cumhuriyeti , Orta Avrupa’da bulunan inanılmaz bir ülkedir. Aslında Çek Cumhuriyeti , Avrupa’nın en popüler yerlerinden biridir. Herkes için bir şeyler var – sırt çantalı gezginler, çiftler, yalnız gezginler, lüks gezginler vb. Genellikle yazlarımı Prag’da geçiririm.

Çek Cumhuriyeti Gezi Rehberi

Çek Cumhuriyeti, üzüm bağlarından bira bahçelerine, güzel Avrupa mimarisinden huzurlu kırlara, ilginç bir tarihten lezzetli yemek turlarına kadar çeşitli deneyimler sunar – ihtiyaçlarınıza ve ilgi alanlarınıza uygun bir şey bulmalısınız.

Çek Cumhuriyeti’ne ilk seyahatinizi planlıyorsanız, bu kılavuz sahip olabileceğiniz tüm soruları yanıtlamalıdır. Seyahat bilgileri, en iyi yerler, seyahat masrafları, seyahat esasları ve seyahatinize nasıl hazırlanacağınız hakkında konuşacağız.

Bilgi Çek Cumhuriyeti
Dil Çek
İngilizce dostu Büyük şehirler ve turistik bölgeler – evet
Yaşlı insanlar ve kırsal – hayır
Para birimi CZK (Çek tacı)
İnternet güvenilirliği Harika

GİDİLECEK EN POPÜLER ÇEK CUMHURİYETİ YERLERİ

 • Prag
 • Brno
 • Cesky Krumlov
 • Kunta Hora
 • Ostrava

ÇEK CUMHURİYETİ SEYAHAT İPUÇLARI VE MALİYETLERİ

Bu bölümde, maliyetler ve yolculuğunuza nasıl hazırlanacağınız hakkında genel bilgiler bulacaksınız. Son olarak, seyahat bütçenize bağlı olarak maliyet ve seçeneklere genel bir bakış sunan bir tablo bulacaksınız.

KONAKLAMA

Çek Cumhuriyeti’nde, konaklama söz konusu olduğunda birkaç seçenek bulacaksınız. Bütçe gezgini olsanız da olmasanız da, seçenekler bulabileceksiniz. Gecelik 8 dolardan başlayan yurtlar bulabilirsiniz.

GIDA

Yemek söz konusu olduğunda patates köftesi ile servis edilen “ Vepřo knedlo zelo” yu denemelisiniz . Bütçeniz kısıtlıysa, kendi yemeğinizi pişirmek için mutfaklı konaklama rezervasyonu yaptığınızdan emin olun. Aksi takdirde, 150 CZK’dan başlayan bir yemek bulmanız gerekir.

FAALİYETLER

Yürüyüş yapmak veya dolaşmak gibi bazı aktiviteler ücretsizdir. Bir bira bahçesini ziyaret etmeyi, güzel kaleleri görmeyi, bir şarap tadımına katılmayı veya geleneksel Çek yemeklerini pişirmeyi öğrenmeyi planlıyorsanız, bunun için ödeme yapmanız gerekecektir. 

ULAŞIM

Genel olarak, Çek Cumhuriyeti’nde dolaşmak gerçekten çok kolay. Hedeflerinize ulaşmak için otobüse veya trene binebilir ya da araba kiralayabilirsiniz.

Varış noktaları arası ulaşımınızı ayırtmak için Busbud üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz .

Seyahat Maliyeti Bütçe seyahati Orta seviye Lüks
Konaklama Gecelik 8-20 USD Gecelik 20-70 $ 70 ABD doları +
Yemek Yemek başına 5-10 ABD doları Yemek başına 10-25 $ 25+ ABD doları
Faaliyetler Ücretsiz aktivitelere odaklanın Serbest aktiviteleri ve orta menzili karıştırmak Günlük 25 $ +
Ulaşım Otobüsle, trenle Otobüsle, arabayla, trenle Arabayla

ÇEK CUMHURİYETİ’NDE GÜVENLİK

Genel olarak, Çek Cumhuriyeti çevresinde seyahat etmek oldukça güvenlidir. Elbette, özellikle bir hostelde kalıyorsanız değerli eşyalarınızı her zaman kilitlemelisiniz .

Sağduyunuzu kullanın ve özellikle kalabalık turistik bölgelerde değerli eşyalarınızı gözden uzak tutun. Döviz bürolarının turistleri dolandırmaya meyilli olduğunu unutmayın.

AVRUPA İÇİN NELER PAKETLEMELİ

Seyahat esasları dışında, Avrupa’da mutlaka yanınızda getirmeniz gereken şeyler.

 • Evsel Adaptör
 • Taşınabilir Şarj Aleti
 • Çabuk Kuruyan Havlu
 • Güneş Kremi
 • Özçekim Çubuğu
 • Uyku Maskesi

AVRUPA VİZESİ

Uyruğunuza bağlı olarak vize başvurusunda bulunmanız gerekebilir. Aksi takdirde, Çek Cumhuriyeti’nin Schengen bölgesinde olduğunu bilmelisiniz, böylece her 180 günde bir 90 güne kadar ücretsiz giriş yapabilirsiniz.