Didim’in En Güzel Koyları ve Plajları 

Didim’in en güzel koyları ve plajları her sene ziyaretçilerin büyük beğenisini topluyor. Koy ve plajlardan tercihlerinizi yaparak tatilinizi güzel geçirebilirsiniz.

Didim’in En Güzel Koyları ve Plajları 
Didimin En Güzel Koyları ve Plajları
Didim’in En Güzel Koyları ve Plajları 

Didim plajları ilçe merkezi ve diğer bölümlerin yakın çevresinde yer alan seçenekleri barındırmaktadır. Tatile çıkmadan önce plaj ve sahillerin liste incelemesini yapabilirsiniz.

Didim’in En Güzel Plajları | Altınkum Plajı

Didim’in en güzel plajları denince akla ilk gelen Altınkum Plajı’dır. Plajı taşlı, hemen derinleşmeyen kenar kısmıyla denize girip çıkılabilir. Altınkum Plajı’nda sahilde özellikle akşamları keyifli etkinlikler yapılmakta ve tatilcilere sıcak bir ilçe havası yaşatılmaktadır. Geniş kumsalıyla herkesin ziyaretine uygun bir alan olan Altınkum’ da dilediğiniz kadar zaman geçirebilir, malzeme kiralayabilirsiniz. İlçe merkeziyle iç içe sayılan bir yer olarak hemen her ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Özel Manzaralarla Manastır Koyu

Merkeze on kilometre kadar uzaklıkta olan Manastır Koyu deniz manzarası ile popüler sahiller arasındadır. Koyda yer alan sahilde rahatlıkla tüm gün zaman geçirebilirsiniz. İsteğe göre şezlong kiralama yapabilirsiniz. Geniş otopark alanıyla keyifli bir konaklama da size uygun olabilir kamp yapabilir, sahilde gece de kalabilirsiniz.

Didim Akbük Plajı

Doğa ve deniz manzarası bir arada yerler için merkeze 20 km uzaklıkta yer alan Akbük Plajı epey ilginç yerlerdendir. Popüler tatil beldesinde deniz son derece temizdir ve balıklar da bazen size eşlik etmektedir. Birçok plaja göre daha az dalgalı olmasıyla bilinen bu sahilde geniş bir alanda keyifli yüzmeler yapabilirsiniz. Bu Didim plajı hafta içi daha sakin bir alandır.

Dalyanaki Koyu

Didim’in sakin kalmış alanlarından biri olarak Dalyanaki Koyu, dalgasız deniz sevenlerin tercih ettiği yerlerdendir. Sığ denizi ile bilinen bu alanda ani derinleşme olmadığı için yüzme bilmeyenler için de uygundur. Tüm gün yiyecek içeceklerinizle güzel zaman geçirebilirsiniz.

Akvaryum Koyu | Polis Moral Kamp Alanı

Didim’in en güzel sahili aramanıza yanıt olarak Akvaryum Koyu iyi bir yanıt olabilir. Didim merkezden 9 kilometrelik alanda yer alan bu kamp yeri günübirlik turlarıyla da dikkat çekmektedir. Hafta sonları erken saatlerde tatile bu alanda başlayabilirsiniz.