Estonya Gezi Rehberi

Estonya , Kuzey Avrupa’da bulunan güzel bir ülkedir.  Herkes için bir şeyler var – sırt çantalı gezginler, çiftler, yalnız gezginler, lüks gezginler, dijital göçebeler vb.

Estonya Gezi Rehberi

Estonya , Kuzey Avrupa’da bulunan güzel bir ülkedir.  Herkes için bir şeyler var – sırt çantalı gezginler, çiftler, yalnız gezginler, lüks gezginler, dijital göçebeler vb.

Estonya, zengin ortaçağ tarihinden huzurlu plajlara, güzel eski mimariden kırsalın sakinliğine, müzik festivallerinden yemek kurslarına kadar çeşitli deneyimler sunar – ihtiyaçlarınıza ve ilgi alanlarınıza uygun bir şey bulmalısınız.

Estonya’ya ilk seyahatinizi planlıyorsanız, bu kılavuz olabilecek tüm sorularınızı yanıtlamalıdır. Seyahat bilgileri, en iyi yerler, seyahat masrafları, seyahat esasları ve seyahatinize nasıl hazırlanacağınız hakkında konuşacağız.

Bilgi Estonya
Dil Estonyalı
İngilizce dostu Evet
Para birimi EUR (Euro)
İnternet güvenilirliği Harika

GİDİLECEK EN POPÜLER ESTONYA YERLERİ

  • Tallinn
  • Tartu
  • Narva
  • Viljandi

ESTONYA SEYAHAT İPUÇLARI VE MALİYETLERİ

Bu bölümde, maliyetler ve yolculuğunuza nasıl hazırlanacağınız hakkında genel bilgiler bulacaksınız. Son olarak, seyahat bütçenize bağlı olarak maliyet ve seçeneklere genel bir bakış sunan bir tablo bulacaksınız.

KONAKLAMA

Estonya’da, konaklama söz konusu olduğunda birkaç seçenek bulacaksınız. Bütçe gezgini olsanız da olmasanız da, seçenekler bulabileceksiniz. Gecelik 8 dolardan başlayan yurtlar bulabilirsiniz.

GIDA

Yemek söz konusu olduğunda Estonya’nın ulusal yemeğini denemelisiniz; verivorst. Çoğunlukla kış aylarında yenen bir kan sosisi. Bütçeniz kısıtlıysa, kendi yemeğinizi pişirmek için mutfaklı konaklama rezervasyonu yaptığınızdan emin olun. Aksi takdirde, 5 EUR’dan başlayan bir yemek yiyebilirsiniz.

AKTİVİTELER

Dolaşmak gibi bazı aktiviteler ücretsizdir. Yine de, ayı izlemeye gitmeyi, Tallin eski kentini yukarıdan görmeyi, Vohandu Nehri’nde kano yapmayı veya bir duman saunasını denemeyi planlıyorsanız, bunun için para ödemeniz gerekecektir. 

ULAŞIM

Genel olarak, Estonya’da dolaşmak gerçekten çok kolay. Hedeflerinize ulaşmak için otobüse veya trene binebilir ya da araba kiralayabilirsiniz.

Varış noktaları arası ulaşımınızı ayırtmak için Busbud üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz .

Seyahat Maliyeti Bütçe seyahati Orta seviye Lüks
Konaklama Gecelik 8-20 USD Gecelik 20-70 $ 70 ABD doları +
Yemek Yemek başına 5-10 ABD doları Yemek başına 10-25 $ 25+ ABD doları
Aktiviteler Ücretsiz aktivitelere odaklanın Serbest aktiviteleri ve orta menzili karıştırmak Günlük 30 $ +
Ulaşım Otobüsle, trenle Otobüsle, trenle Arabayla

ESTONYA’DA GÜVENLİK

Genel olarak, Estonya’yı dolaşmak oldukça güvenlidir. Tabii ki, özellikle bir hostelde kalıyorsanız , değerli eşyalarınızı her zaman kilitlemelisiniz .

Sağduyunuzu kullanın ve özellikle kalabalık turistik alanlarda değerli eşyalarınızı gözden uzak tutun. 

AVRUPA İÇİN NELER PAKETLEMELİ

Seyahat esasları dışında, Avrupa’da mutlaka yanınızda getirmeniz gereken şeyler.

  • Evsel Adaptör
  • Taşınabilir Şarj Aleti
  • Çabuk Kuruyan Havlu
  • Güneş Kremi
  • Özçekim Çubuğu
  • Uyku Maskesi

AVRUPA VİZESİ

Uyruğunuza bağlı olarak vize başvurusunda bulunmanız gerekebilir. Aksi takdirde, Estonya’nın Schengen bölgesinde olduğunu bilmelisiniz, böylece her 180 günde bir 90 güne kadar ücretsiz giriş yapabilirsiniz.