Fransa Gezi Rehberi

Fransa , Batı Avrupa’da bulunan muhteşem bir ülkedir. Aslında Fransa , Avrupa’nın en popüler yerlerinden biridir. Herkes için bir şeyler vardır – sırt çantalı gezginler, çiftler, yalnız gezginler, lüks gezginler vb.

Fransa Gezi Rehberi

Fransa, şarap tadımlarından nehir gezilerine, güzel mimariden görkemli doğaya, destansı festivallerden romantik kaçamaklara, sonsuz yemek fırsatlarından muhteşem kış sporlarına kadar birçok deneyim sunuyor – ihtiyaçlarınıza ve ilgi alanlarınıza uygun bir şey bulmalısınız.

Fransa’ya ilk seyahatinizi planlıyorsanız, bu kılavuz olabilecek tüm sorularınızı yanıtlamalıdır. Seyahat bilgileri, en iyi yerler, seyahat masrafları, seyahat esasları ve seyahatinize nasıl hazırlanacağınız hakkında konuşacağız.

Bilgi Fransa
Dil Fransızca
İngilizce dostu Tamam şehirlerde, kırsalda değil.
Para birimi EUR (Euro)
İnternet güvenilirliği Harika

GİDİLECEK EN POPÜLER FRANSA YERLERİ

 • Paris
 • Bordeaux
 • Lyon
 • Nice
 • Marsilya

FRANSA SEYAHAT İPUÇLARI VE MALİYETLERİ

Bu bölümde, maliyetler ve yolculuğunuza nasıl hazırlanacağınız hakkında genel bilgiler bulacaksınız. Son olarak, seyahat bütçenize bağlı olarak maliyet ve seçeneklere genel bir bakış sunan bir tablo bulacaksınız.

KONAKLAMA

Fransa’da, konaklama söz konusu olduğunda birkaç seçenek bulacaksınız. Bütçe gezgini olsanız da olmasanız da, seçenekler bulabileceksiniz. Fransa’nın Avrupa’nın en ucuz ülkesi olmadığını unutmayın. Gecelik 20 dolardan başlayan yurtlar bulabilirsiniz.

GIDA

Fransız mutfağı dünyaca ünlüdür ve pek çok farklı seçenek sunar. Yemek söz konusu olduğunda, geleneksel Fransız soğan çorbası, peynirini denemeli ve Fransız hamur işlerinden en iyi şekilde yararlanmalısınız. Ve tabii ki, kahvaltıda kruvasan yemeden gerçekten Fransa’ya gittin mi? Bütçeniz kısıtlıysa, kendi yemeğinizi pişirmek için mutfaklı konaklama rezervasyonu yaptığınızdan emin olun. Aksi takdirde, 5 ila 10 Euro’dan başlayan bir yemek bulmanız gerekir.

AKTİVİTELER

Yürüyüş veya kumsalda gezinme gibi bazı aktiviteler ücretsizdir. Üzüm bağlarını ziyaret etmeyi, Paris’i Eyfel Kulesi’nin tepesinden görmeyi, bir yemek turuna katılmayı veya Versay Sarayı’nı keşfetmeyi planlıyorsanız, bunun için ödeme yapmanız gerekecektir.

ULAŞIM

Genel olarak, Fransa’da dolaşmak gerçekten çok kolay. Hedeflerinize ulaşmak için otobüse veya trene binebilir ya da araba kiralayabilirsiniz.

Varış noktaları arasında ulaşımınızı rezerve etmek için RailEurope veya  Busbud üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz .

Seyahat Maliyeti Bütçe seyahati Orta seviye Lüks
Konaklama Gecelik 20-30 $ Gecelik 30-90 USD 90 +
Yemek Yemek başına 5-10 ABD doları Yemek başına 10-25 $ 25+ ABD doları
Aktiviteler Ücretsiz aktivitelere odaklanın Serbest aktiviteleri ve orta menzili karıştırmak Günlük 40 $ +
Ulaşım Otobüsle, trenle Otobüsle, trenle Arabayla, uçuşla

FRANSA’DA GÜVENLİK

Genel olarak, Fransa’yı dolaşmak oldukça güvenlidir. Tabii ki, özellikle bir hostelde kalıyorsanız , değerli eşyalarınızı her zaman kilitlemelisiniz .

Sağduyunuzu kullanın ve özellikle kalabalık turistik alanlarda değerli eşyalarınızı gözden uzak tutun.

AVRUPA İÇİN NELER PAKETLEMELİ

Seyahat esasları dışında, Avrupa’da mutlaka yanınızda getirmeniz gereken şeyler.

 • Evsel Adaptör
 • Taşınabilir Şarj Aleti
 • Çabuk Kuruyan Havlu
 • Güneş Kremi
 • Özçekim Çubuğu
 • Uyku Maskesi

AVRUPA VİZESİ

Uyruğunuza bağlı olarak vize başvurusunda bulunmanız gerekebilir. Aksi takdirde, Fransa’nın Schengen bölgesinde olduğunu bilmelisiniz, böylece her 180 günde bir 90 güne kadar ücretsiz giriş yapabilirsiniz.