Hareketli Şehir Napoli de Gezilecek Yerler

Napolide gezilecek yerler listesine bakarken güzel bir hazırlıkla unutulmaz seyahat planı başlatabilirsiniz. Çok sayıda doğal güzellik bir arada bulunabilir.

Hareketli Şehir Napoli de Gezilecek Yerler
Hareketli Şehir Napoli de Gezilecek Yerler
Hareketli Şehir Napoli de Gezilecek Yerler

Napolide gezilecek yerler  denince restoranlar daha fazla ağır basmaktadır. En hareketli yerlerde baskın durumdaki restoranlarda mutlaka yemek yemelisiniz.


Napoli’de Gezilecek Yerler Nereler?


Napoli gezi yerleri denince şehrin genelinde birçok noktayı değerlendirebilirsiniz. Rotanızı belirlemeden önce kendi zevklerinizi dikkate almalısınız.


1 . Şehrin Merkezinde Piazza Del Plebiscito


Şehrin merkezinde yer alan Piazza del Plebiscito, konserlerin olduğu hareketli yerleri sevenlerin tercih edeceği bir yerdir. Royal Palace, milli kütüphanesini mutlaka görmelisiniz. San Francesco di Paola Bazilikası da görülmeye değer meydanlardandır.


2. Mağazalarla Dolu Bölge: Galleria Umberto  


En lüks kıyafet mağazalarını bir arada bulacağınız Galleria Umberto şehre özel pastaları da deneyebileceğiniz yerlerdendir. Camdan kubbe Galleria Umberto özel bir mimari ile sizi karşılayacaktır. Bu bölgenin özellikle eski kraliyet dönemlerinden ismini aldığı biliniyor. Diğer bir ifadeyle ürün odaklı kapitalizmin ilk dönemlerine ev sahipliği yapan birçok yeri barındırıyor.


3. Kral II. Charles Eseri Napoli Arkeoloji Müzesi

Napoli Arkeoloji Müzesi Napoli gezi alanları içerisinde en çok bilinen tarihi alanlardan biridir. şehrin tarihini yakından incelemek isteyenler İtalya’nın en iyi müzelerinden birini ziyaret etmiş olacaktır.


+ Dünyanın en iyi Yunan ve Roma antikaları

+ Mozaik ve heykeller

+ Cam ve gümüş sanat eserleri

+ Roman erotica koleksiyonu bu müzede görülebilir.


4. Yeni Başlayanlar için Centro Storico ve Spaccanapoli


İtalya Napoli gezilecek yerleri yeni keşfedecekseniz başlangıç rotası olarak Centro Storico ve Spaccanapoli ideal olacaktır. Tarihi merkez  olarak da bilinen Centro Storico, şu detaylarla dikkat çekiyor:

+ Kiliseler dar sokaklar

+ Eski meydanlar 

+ Tarihi yerler

+ San Martino Dikilitaşı

+ İlginç dükkanlar 

+ San Domenico kafeteryası

+ Örtülü İsa 

+ İlk Rönesans eserlerini

5. Arkeoloji Müzesini Andıran Santa Chiara Kilisesi


İtalya Napoli Santa Chiara Kilisesi Orta Çağ dönemi esintilerini hissettiren bir mimariyle farklı bir gezi alanı isteyenler için idealdir. Antik Yunan ve Roma dönemi eserlerinin bir arada bulunması sizi heyecanlandırıyorsa mutlaka bu alanda gezmelisiniz.