Kanada Gezi Rehberi

Kanada, Kuzey Amerika’da bulunan çok büyük bir ülkedir. Kanada, dünyanın en popüler yerlerinden biridir. Herkes için bir şeyler vardır – sırt çantalı gezginler, çiftler, yalnız gezginler, lüks gezginler vb. Aynı zamanda çalışan tatilciler için de popüler bir yer.

Kanada Gezi Rehberi

Kanada, güzel milli parklarda sörf yapmaktan doğa yürüyüşüne, kış sporlarından muhteşem vahşi hayata, destansı festivallerden dinlendirici yaz barbekülerine, nefes kesici dağ manzaralarından kano gezilerine kadar pek çok deneyim sunuyor – ihtiyaçlarınıza ve ilgi alanlarınıza uygun bir şey bulmalısınız.

Kanada’ya ilk seyahatinizi planlıyorsanız, bu kılavuz sahip olabileceğiniz tüm soruları yanıtlamalıdır. Seyahat bilgileri, Kanada’yı ziyaret etmek için en iyi zaman, en iyi yerler, seyahat masrafları, seyahat şartları ve seyahatinize nasıl hazırlanacağınız hakkında konuşacağız.

KANADA’YI ZİYARET ETMEK İÇİN EN İYİ ZAMANLAR

Kanada çok büyük bir ülkedir ve gideceğiniz yere bağlı olarak farklı hava koşullarıyla karşı karşıya olabilirsiniz. Normal olarak Kanada’nın dört mevsimi vardır, ancak bu mevsimlerde hava ülke genelinde biraz değişir. Mevsimleri anlamanıza yardımcı olmak için bu bölümü dört bölüme ayırmaya karar verdik:

 • Britanya Kolombiyası (Vancouver)
 • The Rockies (Doğu British Columbia ve Alberta)
 • Doğu Kanada (Ontario, Quebec vb.)
 • Kuzey Kanada
Alanlar Mevsimler ve Aylar Hava koşulları
Britanya Kolumbiyası İlkbahar -Mart – Mayıs
Yaz – Haziran – Ağustos
Sonbahar – Eylül -Kasım
Kış – Aralık – Şubat
Yıl boyunca ılıman bir iklim, mevsimler birbirinden daha az farklıdır
The Rockies İlkbahar – Mart – Mayıs
Yaz – Haziran – Ağustos
Sonbahar – Eylül – Kasım
Kış – Aralık – Şubat
Dağlarda bol kar yağışlı uzun kışlar Kar mayıs ayına kadar sürebilir
Doğu Kanada İlkbahar – Mart – Mayıs
Yaz – Haziran – Ağustos
Sonbahar – Eylül – Kasım
Kış – Aralık – Şubat
-20 ° C (veya en kötü) ile çok soğuk kışlar Bahar erken gelir Sıcak yazlar
Kuzey Kanada İlkbahar – Mart – Mayıs
Yaz – Haziran – Ağustos
Sonbahar – Eylül – Kasım
Kış – Aralık – Şubat
-25 ila 30 ° C arasında soğuk kışlar Yazlar soğuk

GİDİLECEK EN POPÜLER KANADA YERLERİ

 • Vancouver
 • Canadian Rockies
 • Toronto
 • Montreal
 • Ottawa
 • Yukon

KANADA SEYAHAT İPUÇLARI VE MALİYETLERİ

Bu bölümde, maliyetler ve yolculuğunuza nasıl hazırlanacağınız hakkında genel bilgiler bulacaksınız. Son olarak, seyahat bütçenize bağlı olarak maliyet ve seçeneklere genel bir bakış sunan bir tablo bulacaksınız.

KONAKLAMA

Kanada’da, konaklama söz konusu olduğunda birkaç seçenek bulacaksınız. Bütçe gezgini olsanız da olmasanız da, seçenekler bulabileceksiniz. Bununla birlikte, Kanada’nın oldukça pahalı olduğunu unutmayın. Bazı yerlerde gecelik 16 dolardan başlayan yurtlar bulabilirsiniz, ancak bu aynı zamanda nerede olduğunuza da bağlıdır. Bir yurt için ortalama gecelik 22-25 dolar civarında.

GIDA

Yemek söz konusu olduğunda, farklı restoran türleri bulabilirsiniz. Bir restoranda ortalama bir yemek 10-15 CAD civarında olacaktır. Açıkçası, ülke çapında şık restoranlar bulabilir ve dilerseniz daha fazla ödeme yapabilirsiniz. Kısıtlı bir bütçeyle seyahat ediyorsanız, tasarruf etmek için kendi yemeğinizi pişirmelisiniz.

AKTİVİTELER

Yürüyüş veya kumsalda gezinme gibi bazı aktiviteler ücretsizdir. Kayalık dağları ziyaret etmeyi, hokey maçına gitmeyi, Kanada mutfağını denemeyi veya helikopter kayağına gitmeyi planlıyorsanız, bunun bedelini ödemeniz gerekecek.  Sen Kanada’da faaliyetleri göz atabilirsiniz burada t o maliyetlerinin bir fikrimiz var.

ULAŞIM

Genel olarak, Kanada’da dolaşmak gerçekten çok kolay. Hedeflerinize ulaşmak için uçabilir, otobüslere veya trenlere binebilir ya da arabalar kiralayabilirsiniz.

Varış noktaları arası ulaşımınızı ayırtmak için Busbud üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz .

Seyahat Maliyeti Bütçe seyahati Orta seviye Lüks
Konaklama Gecelik 16-30 $ Gecelik 30-70 USD 70 ABD doları +
Yemek Yemek başına 10-15 $ Yemek başına 15-25 ABD doları 25+ ABD doları
Aktiviteler Ücretsiz aktivitelere odaklanın Serbest aktiviteleri ve orta menzili karıştırmak Günlük 30 $ +
Ulaşım Otobüsle, trenle Otobüsle, arabayla, trenle Araba / minibüsle, uçuşla

KANADA’DA GÜVENLİK

Genel olarak, Kanada’da seyahat etmek oldukça güvenlidir. Tabii ki, özellikle bir hotelde kalıyorsanız , değerli eşyalarınızı her zaman kilitlemelisiniz .

Sağduyunuzu kullanın ve belirli şehirlerdeki belirli mahallelerden kaçının (örneğin Vancouver’da, uyuşturucu kullanıcılarının bulunduğu bazı alanlardan kaçınmalısınız – burada suç oranı daha yüksektir ve bu caddelerde yürürken kendinizi güvende hissetmezsiniz).

Kanada’da otostop yapmak oldukça popülerdir. Canadian Rockies’de yaşarken, her hafta otostop yapardım. Yine de, otostop yapmaya karar verirseniz, dikkatli olun ve güvenli bir deneyim için sağduyunuzu kullanın. Yine de riskli olabileceğinden, bu seçeneği yalnızca kendinizden emin ve rahat hissediyorsanız düşünmelisiniz.

KANADA İÇİN NE PAKETLEMELİ

Seyahat esaslarının dışında, Kanada’da mutlaka yanınızda getirmeniz gereken şeyler.

 • Evsel adaptör
 • Taşınabilir şarj aleti
 • Çabuk kuruyan havlu
 • Güneş kremi
 • Özçekim çubugu
 • Uyku tulumu

KANADA VİZESİ

Genellikle vizeniz için çevrimiçi olarak başvuru yapabilirsiniz. İşlem oldukça hızlı. Tatil vizeniz için online olarak başvurmanız gerekeceğini unutmayın.