Malta Gezi Rehberi

Malta , Güney Avrupa’da Akdeniz’de bulunan güzel bir ülkedir. Aslında, Malta , Avrupa’da yaklaşmakta olan popüler destinasyonlardan biridir. Herkes için bir şeyler var – sırt çantalı gezginler, çiftler, yalnız gezginler, lüks gezginler, dijital göçebeler vb.

Malta Gezi Rehberi

Malta nefes kesici manzaralardan güzel mimariye, adadan atlamadan tüplü dalışa, destansı karnavallardan dinlendirici tatillere, tarihi yerlerden inanılmaz yürüyüşlere kadar birçok deneyim sunuyor – ihtiyaçlarınıza ve ilgi alanlarınıza uygun bir şey bulmalısınız.

Malta’ya ilk seyahatinizi planlıyorsanız, bu kılavuz sahip olabileceğiniz tüm soruları yanıtlamalıdır. Seyahat bilgileri, en iyi yerler, seyahat masrafları, seyahat esasları ve seyahatinize nasıl hazırlanacağınız hakkında konuşacağız.

Bilgi Malta
Dil Maltaca, İngilizce
İngilizce dostu Evet
Para birimi EUR (Euro)
İnternet güvenilirliği İyi

GİDİLECEK EN POPÜLER MALTA YERLERİ

 • Valletta
 • Gozo
 • Sliema
 • Mdina
 • Saint Julian's

MALTA SEYAHAT İPUÇLARI VE MALİYETLERİ

Bu bölümde, maliyetler ve yolculuğunuza nasıl hazırlanacağınız hakkında genel bilgiler bulacaksınız. Son olarak, seyahat bütçenize bağlı olarak maliyet ve seçeneklere genel bir bakış sunan bir tablo bulacaksınız.

KONAKLAMA

Malta’da, konaklama söz konusu olduğunda birkaç seçenek bulacaksınız. Bütçe gezgini olsanız da olmasanız da, seçenekler bulabileceksiniz. Gecelik 10 dolardan başlayan yurtlar bulabilirsiniz.

GIDA

Yemek söz konusu olduğunda, pastizzi denemelisiniz. Yerel bir atıştırmalıktır ve her yerde bulabilirsiniz. Bütçeniz kısıtlıysa, kendi yemeğinizi pişirmek için mutfaklı konaklama rezervasyonu yaptığınızdan emin olun. Aksi takdirde, 10-15 EUR civarında bir yemek bulmanız gerekir.

FAALİYETLER

Yürüyüş veya kumsalda gezinme gibi bazı aktiviteler ücretsizdir. Bununla birlikte, tarihi yerleri ziyaret etmeyi, adanın etrafında dolaşmayı veya dalış veya şnorkelli yüzme gezisine çıkmayı planlıyorsanız, bunun için para ödemeniz gerekecektir. Malta’da faaliyetlerini göz atabilirsiniz burada maliyetlerin bir fikir sahibi olmak.

ULAŞIM

Genel olarak, Malta’da dolaşmak gerçekten çok kolay. Hedeflerinize ulaşmak için otobüse binebilir, vapura binebilir veya araba kiralayabilirsiniz.

Seyahat Maliyeti Bütçe seyahati Orta seviye Lüks
Konaklama $ 10-25 gecelik 25-90 ABD doları gecelik 90 +
Yemek Yemek başına 10-15 $ Yemek başına 15-25 ABD doları 25+ ABD doları
Faaliyetler Ücretsiz aktivitelere odaklanın Serbest aktiviteleri ve orta menzili karıştırmak Günlük 30 $ +
Ulaşım Otobüs ile Otobüsle, arabayla Arabayla

MALTA’DA GÜVENLİK

Genel olarak, Malta çevresinde seyahat etmek oldukça güvenlidir. Elbette, özellikle bir hostelde kalıyorsanız değerli eşyalarınızı her zaman kilitlemelisiniz .

Sağduyunuzu kullanın ve özellikle kalabalık turistik bölgelerde değerli eşyalarınızı gözden uzak tutun.

AVRUPA İÇİN NELER PAKETLEMELİ

Seyahat esasları dışında, Avrupa’da mutlaka yanınızda getirmeniz gereken şeyler. 

 • Evsel Adaptör
 • Taşınabilir Şarj Aleti
 • Çabuk Kuruyan Havlu
 • Güneş Kremi
 • Özçekim Çubuğu
 • Uyku Maskesi

AVRUPA VİZESİ

Uyruğunuza bağlı olarak vize başvurusunda bulunmanız gerekebilir. Aksi takdirde, Malta’nın Schengen bölgesinde olduğunu bilmelisiniz, böylece her 180 günde bir 90 güne kadar ücretsiz giriş yapabilirsiniz.