Özgürlükler Şehri Amsterdam da Gezilecek Yerler

Özgürlükler şehri olarak da bilinen Amsterdam gezilecek yerler  bakımından epey güzel yerler sunmaktadır. Kendine özgü tarihiyle bu kenti keyifle gezebilirsiniz.

Özgürlükler Şehri Amsterdam da Gezilecek Yerler
Özgürlükler Şehri Amsterdam da Gezilecek Yerler
Özgürlükler Şehri Amsterdam da Gezilecek Yerler

Amsterdam da gezilecek yerler sıralaması kendi isteklerinize göre değişebilir. Önerilen yerleri gezi alanlarından tercihlerinizi rotanıza göre sürdürebilirsiniz.


Amsterdam’da Gezilecek Yerler Sıralaması


Amsterdam gezilecek yerler sıralamasında tarihi açıdan önemli mimarileri bolca bulabilirsiniz. Şehrin geçmişten bu yana gelişmiş kalıntıları, meydanları kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.


1 .Anne Frank Müzesi 


Anne Frank Evi Nazi soykırımı kurbanlarına adanan bir müze olarak değeri ayrı bir gezi yeri olarak bilinmektedir. 2 sene boyunca binadaki gizli bir dairede saklananlar anısına oluşturulan yerde kitap içerikleri de bulunabilir. Ziyaretçilere müze olarak alanı görme imkanı tanıyan yerde kendinizi eski dönem etkisinde hissedebilirsiniz.


2.  Kulüplerle Dolu bir Alan: Red Light District


Gece gezisi arayanlar için kulüplerle dolu Red Light District iyi bir seçenek olabilir. Kendine özgü bu alanda renkli sokaklarda birçok türde mekan bulabilirsiniz. Seks işçiliğinin açık şekilde sergilendiği bir alan olmasıyla da bilinen bu yer turistler tarafından ilginç bulunuyor.


3. Firmayla Bağlı Heineken Experience Müze


Ünlü bira firması olan Heineken ile bağlantılı Heineken Müzesi, bira yapımına odaklanmaktadır. Ayrıca tarihteki birayla ilgili durumlara yönelik bilgiler paylaşıyor. Heineken’in genel merkezi olarak yakın geçmişe kadar kullanılmış olmasının bunda etkisi olduğu düşünülüyor. Birayla yakından ilgilenenlerin mutlaka görmesi gereken alanlardandır.


4. Tüm Gün Canlı Dam Meydanı


Canlı bir Amsterdam şehir gezisi isteyenler için Dam Meydanı mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. kalabalıktan oturacak yer bulmakta zorlansanız da tarihi kilise ve çok sayıda farklı yapıyı burada bulabilirsiniz.


+ Ulusal Anıt  -2. Dünya Savaşı nedeniyle dikildiği bilinmektedir.


+ Kraliyet Sarayı


+ Yeni Kilise Niewe Kerk görülmesi gereken yerlerdendir.


5. Amsterdam’ı Bisikletle Gezin


 Bisiklet gezileri Amsterdam’da bisiklet kiralamak en popüler etkinlikler arasındadır. Gezilerinizi bu şekilde yaparak şehri daha etkili biçimde yaşayabilirsiniz. Amsterdam, en çok bisiklet kullanılan yerlerden biri olarak keyfinizi artırabilirsiniz. Bütün gün bisikletle Amsterdam gezisi için 20 Euro civarı ödeme gerekmektedir.