Sadece Malezya da Görebileceğiniz 10 İlginç Yer

Malezya’da görebileceğiniz birbirinden güzel mekan bulunmaktadır. Mimari yapısı, doğal güzellikleriyle keyifli bir seyahat yapabilirsiniz.

Sadece Malezya da Görebileceğiniz 10 İlginç Yer
Sadece Malezya da Görebileceğiniz 10 İlginç Yer
Sadece Malezya da Görebileceğiniz 10 İlginç Yer

Malezya gezisi ülkedeki birçok noktaya farklı ulaşım yollarını kullanarak gerçekleşebilmektedir. Önceden fikir edinmek için çeşitli yerler hakkında bilgi alabilirsiniz.

 1. Rafflesia | Devasa Ceset Çiçeği

Dünyanın en büyük çiçeği özelliğiyle anılan Rafflesia Çiçeği, kötü kokan, kilosu 10’u bulan bir çiçektir. Yağmur ormanlarındaki bu yerde kırmızı dev bir çiçekle özdeşleşiyor.

 1. En Büyük Yeraltı Açıklığı | Sarawak Açıklığı

Mulu Mağaraları Milli Parkı’nda yer alan Sarawak Açıklığı, kendine özgü bir derinliğe sahiptir. Mağara ağlarından biri içinde bulunan yeraltı açıklığına onlarca uçak sığabiliyor.

 1. Yerli Kabile Kafatası Avcıları

İbanlar kabilesini görmek, Malezya turları katılımcıları için en ilginç deneyimlerden biri olacaktır. Kafatası avcılığı yapan son kabile olarak bilinen İbanlar, 10-15 aileyle yaşamını sürdürmektedir.

 1. Guinness Rekorlar Kitabına Giren First World Hotel

Dünyanın en büyük oteli  olarak bilinen First World Hotel’de toplamda 6 bin yüz on sekiz oda bulunmaktadır. Otelin rekorlar kitabına girmesinde özel mimarisi de etkili olmuştur.

 1. En Yüksek Petronas Kuleleri

Petronas İkiz Kuleleri, özel bir mühendisliği olan kule özelliğiyle Malezya gezileri için en önemli alanlardan biridir. En yüksek ikiz kule özelliği olan bu yer, Kuala Lumpurda, başkentte yer alıyor. Kentin ve ülkenin simgesi durumuna gelmesi de dikkat çekmektedir.

 1. Sipadan Adası Dalış Noktası

Pulau Sipadan Adası, mercan adası olarak mükemmel denizi olan yerlerden biridir. Doğal güzellikleriyle dalış keyfini burada çıkarabilirsiniz.

 1. Taman Negara Ormanları

Taman Negara Yağmur Ormanları, geniş bir alanı kapsayan, tarihi özelliği olan bir yerdir. Geçmişi 130 milyon yıl öncesine dayanan bu alan koruma altına alınmış yer olarak turistlere gösterilmektedir.

 • Dünyanın en yaşlı bitkileri
 • Asya fili
 • Kaplanlar ve vahşi yaşam alanı bu bölgede bulunabilmektedir.
 1. Batu Caves Mağara Tapınağı

Hindular için kutsal yer olan Batu Caves dünyanın en büyük tapınağı olma özelliğini taşımaktadır. Ülkeye gelenlerin bu alanı mutlaka görmeleri önerilir.

 1. UNESCO Dünya Mirası’nda Milli Park | Gugung Mulu

Mağaralar ve karst oluşumları olan milli park alanında yağmur ormanları vardır. Dağlık bu bölge, ekvatoral özellikleriyle dikkat çekiyor.

 • Egzotik Langkawi Adası

Malezya tatili yapacaklar için egzotik Langkawi Adası’nı mutlaka görmelisiniz. Yağmur ormanları, geniş mercan kayalıkları bulunan yeri değerlendirebilirsiniz.