Uzak ve Tuhaf Ülke Japonya Hakkında 10 İlginç Bilgi

Japonya hakkında birçok bilgi çoğu toplum tarafından merak edilmektedir. Japonya gezisi yapacaklar için ön bilgi edinmek ülkeden alacağınız keyfi artırabilir.

Uzak ve Tuhaf Ülke Japonya Hakkında 10 İlginç Bilgi
Uzak ve Tuhaf Ülke Japonya Hakkında 10 İlginç Bilgi
Uzak ve Tuhaf Ülke Japonya Hakkında 10 İlginç Bilgi

Japonya hakkında ilginç bilgiler denince akla birçok detay gelmektedir. Seyahatlerinizi hazırlarken genel bir bakış açısı kazanmak adına ilginç maddeler bulabilirsiniz.

  1. Market Ürünlerinde Otomat Makineleri

Japonya’da otomat makinelerinin tarihi 1880 yılına dayanıyor. Başlangıç aşamasında tütün satışında kullanılan makineler faydalı amaçlarla kullanılmıştır. Market ürünleri, günlük eşyalar için otomatları değerlendirebilirsiniz.

  1. Dövüş Sanatlarına Ek Beyzbol Furyası

Kendilerine özgü dövüş teknikleriyle bilinen Japonya’da beyzbol sporu son derece popülerdir. Bir Amerikalı öğretmenin tanıttığı bu spor kısa sürede yayılarak popüler hale gelmiştir. Okullarda, televizyonlarda ortaya çıkmaktadır.

  1. Yüz Yaşındaki İnsan Sayısı

Japonya’da hayat denince uzun yaşam ilk akla gelen konular arasındadır. Kendi yaşam gelenekleri ülkede yüz yaş üzerinde 50 bin insan olmasını sağlamış durumda…

  1. Nezaket Kuralları ve Özür Dileme Yöntemleri

Japonya’da kamusal alanda çalışan her birey nezaketli davranmakla yükümlüdür. Birbirlerini istemeden kıran, hatalara neden olan kişiler, saç tıraş etmek gibi yollarla özür dilemektedir.

  1. Cinayet Oranı En Düşük Ülke

Suç oranı ve cinayet oranı bakımından örnek teşkil eden Japonya’da, intihar oranları tersine yüksektir. Aşırı çalışma ve kendine zaman ayırma konusunda sorun yaşayan ülkede bu konuda çözümler üretilmeye çalışılıyor.

  1. Endüstriyel Robotlar

Japon robotlar ülkede en popüler sektörü oluşturmaktadır. Robotla çalışan iş yerlerinin sayısında artış olduğu için gelecekteki değişikliklerde belirleyici olabileceği düşünülüyor.

  1. Tek Kişilik Kapsül Otel

Kapsül oteller Japonya’nın Osaka şehrinde kurulan ücretli yerlerdir ve uygun fiyatla bu alanda konaklayabilirsiniz. Model alınan bu otel anlayışı birçok ülkede varlığını sürdürüyor.

  1. Kongo Gumi En Eski Şirket

Milattan sonra 578 yılında kurulan Kongo Gumi, en eski kuruluşa sahip şirket olarak bilinmektedir. Bugüne kadar birçok aşamadan geçen şirket yakın geçmişte inşaat firması tarafından satın alınmıştır.

  1. Kaliteli Eğitim Sistemleri

Öğrencilerin övgüyle bahsettiği Japonya, eğitim sistemiyle fark yaratmaktadır.  Eğitimden sonraki iş imkanları da tatmin edicidir.

  • Büyük Depremler | Dayanıklı Binalar

Japonya büyük depremleri ve dayanıklı binalarıyla dikkat çekmektedir. Coğrafi durum nedeniyle sağlam yapıda binalar kurulmuştur. Geçmişte büyük kayıplar verirken günümüzde ciddi oranda azalma vardır.