Uzun Beyaz Bulut Ülkesi Yeni Zelanda Gezi Rehberi

Yeni Zelanda gezilecek yerler birçok seyahat sever tarafından merak edilmektedir. Beklediğiniz görüntüleri bulmak adına hazırlık yapabilirsiniz.

Uzun Beyaz Bulut Ülkesi Yeni Zelanda Gezi Rehberi
Uzun Beyaz Bulut Ülkesi Yeni Zelanda Gezi Rehberi
Uzun Beyaz Bulut Ülkesi Yeni Zelanda Gezi Rehberi

Yeni Zelanda gezisi yapacaklar nereleri gezeceğini bilmek isteyebilir. Kendinize birçok farklı türde rota belirleyerek sorunsuz bir seyahate zemin hazırlayabilirsiniz.

Yeni Zelanda Gezilecek Yerler

Yeni Zelanda gezilecek yerler sıralamasında çok sayıda yeri listelemek mümkündür. Genel bir listeleme incelemesi yaparken kendi zevkinizi dikkate almalısınız.

1 .Rotorua Termal Şehir

Çok sayıda gayzer ve kaplıca olan Rotorua, kent merkezine yakın bir yer arayanlar için ideal bir alandır. 

  1. Taupo Volkanik bölgesinde yer almaktadır.
  2. jeotermal bir bölgedir
  3. Bu bölgede ülkenin yerli kültürü olan Maori özellikleri hissedilebilir.

2. Napier Beldesi

Napier Beldesi şehrin en popüler sahil alanlarından biridir. İlgi alanı akvaryum ve sualtı canlıları olanlar için daha eğlenceli bir gezi haline gelebilir. Yeni Zelanda Ulusal Akvaryumu bu beldede görmeden gitmemeniz gereken yerlerdendir.

3. Franz Josef Buzulu ve Westland Milli Park

Yeni Zelanda gezinizde milli park ve buzul gibi alanları bulabilirsiniz. Ülkenin en önemli buzulları bu alanda yer almaktadır.

  1. Westland Milli Parkı Glacier Country’de görülerek ziyaret edilebilir.
  2. Franz Josef Glacier ve Fox Glacier buzulları bu alanda yer almaktadır.
  3. Seyahatlerde helikopterli turlar eğlenceli ve farklı bir heyecan olabilir.

4.  Yeni Zelanda Dağlık Bölgeleri | Aoraki Mount Cook

Yeni Zelanda’nın en yüksek dağı olan Aoraki/Mount Cook 4 bine yakın bir yüksekliğe çıkmanızı sağlamaktadır. Dağda 140 zirve ve buzullar olması nedeniyle UNESCO Dünya Mirası Parkları kapsamında turist gezileri düzenleniyor. Bulutlarla iç içe yapılan tırmanışlarda kendinizi farklı bir dünya içerisinde hissedebilirsiniz. kamp bölgesinde konaklama keyfini çıkarabilirsiniz.

5.Fiordland Manzaraları Milli Park

Manzara sevenler için Yeni Zelanda gezisi ülkenin en batı kısımlarında yer alıyor. Önce güneye ardından batı bölgesine yönlenebilirsiniz. Fiordland Milli Parkı size birbirinden güzel etkiler sunacaktır. 

Ziyaretlerinizden önce harita ve yol için gereken ek hazırlıkları mutlaka dikkate almalısınız. Ülkede gezilecek diğer yerlerden bazıları da şöyle sıralanabilir.

  1. Queenstown
  2. Tongariro Doğal Parkı
  3. Coromandel Yarımadası
  4. Auckland