Vietnam Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yer

Vietnam Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yer
Vietnam Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yer
Vietnam Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yer

Vietnam gezisi yapacaklar için mutlaka gezilmesi gereken yerler sıralamasını kendi ihtiyaçlarınız ve beklentilerinize göre yapabilirsiniz. Vietnam’da seçenekleri çoğaltmanız mümkündür.

Vietnam gezi hazırlığında olanlar için tarihin etkilerini de barındıran çok sayıda alanı görebilirsiniz.  Güneydoğu Asya’da sıcak ve nemli bir iklimle konumlanan Vietnam’da aklınızdan silinmeyen hatıralar oluşturabilirsiniz.

 1. Thuan Tinh Adası Tekne Turları

Thuan Tinh Adası Vietnam turları için keyifli tekne gezlerinde ideal bir alandır. Nehir gezisinde yemek pişirebilir, bölgeye özel meyveler alabilirsiniz.

 1. Vietnam Yerli Kıyafetler Kadın Müzesi

Geleneksel kıyafetlerin olduğu Vietnam gezisi isteyenler için Vietnam Kadın Müzesi en güzel alanlardan biridir. İşlemeli kadın kıyafetlerinin örneklerini Vietnam’a özel seçeneklerle bulabilirsiniz.

 1. Dev Phong Nha Mağaraları

Rengarenk kayaları bir arada bulacağınız Dev Phong Nha Mağaraları Vietnam’da en dikkat çekici yerlerden biridir. Dünyada sayılı yerlerden biri olarak bilinen bu alanda hayatınız boyu unutmayacağınız bir tatil sizi bekliyor.

 1. Pirinç Tarlaları | Muong Hoa Vadisi

Kabile yaşamı ve doğal güzellikleri bir arada görebileceğiniz Muong Hoa Vadisi’nde;

 • Yerel halk
 • Nehirler
 • Şelaleler
 • Pirinç tarlaları yer almaktadır. El değmemiş güzellikteki yerlerde keyif içinde gezebilirsiniz.
 1. Unesco Kültür Miras Alanındaki Trang An Grottoes

Trang An Grottoes bölgesi Unesco Kültür Miras alanında yer alan tarihi yerlerden biridir.   Gelenlerin ayrılmak istemeyeceği bölgede Vietnam turları için eşsiz bir alan sizi beklemektedir.

 • Mağaralar
 • Vadiler
 • Yeşillikler bu alanda sıkça karşınıza çıkabilir.
 1. Fotoğraf Çekmeyi Sevenler için Hoi An Ancient Town

Fotoğraf çekmeyi sevenler için Hoi An Ancient Town Vietnam’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Bölgedeki ışıklandırma, renkli ev yapısı kendine özel bir hava oluşturmaktadır. Doğal manzaralar için geniş bir alan bulabilirsiniz.

 1. Vietnam’da Renkli Çarşılar | Old Quarter

Alışveriş yaparken gezinizi de sürdürmek istiyorsanız çarşılarla dolu keyifli bir alanda zaman geçirebilirsiniz. Vietnam halkıyla bir arada bölgeye özel ürünlerden satın alabilir, değişik mimarileri görebilirsiniz.

 1. Halong Körfezi

Halong Bay’da yer alan körfez, gemiyle ulaşım sağlamaktadır. Küçük tahta evler ve kendine has manzarası olan bu yeri mutlaka görmelisiniz.

 1. Vietnam Savaş Kalıntıları Müzesi

Vietnam Savaşı’ndan kalan izleri görebileceğiniz müze, o dönemdeki eşyaları sergiliyor. O dönemin bıraktığı acılara daha yakından ortak olabilirsiniz.

 • Cu Chi Yeraltı Tünelleri

Vietnam’da gezilecek yerler arasındaki tüneller savaşla alakalı derinlemesine taktik bilgisi sunan bir yerdir. Hareketli mankenleri bulabilirsiniz.