Yeni Zelanda Gezi Rehberi

Yeni Zelanda , Okyanusya’da bulunan pitoresk bir ülkedir. Herkes için bir şeyler vardır – sırt çantalı gezginler, çiftler, yalnız gezginler, lüks gezginler, vb. Birçok gezgin Yeni Zelanda’da iş tatiline gitmeye karar verir.

Yeni Zelanda Gezi Rehberi

Yeni Zelanda, kış sporlarından plaj tatillerine, ekstrem sporlardan sörf yapmaya, yürüyüşten geleneksel Māori deneyimlerine, inanılmaz manzaralardan lezzetli yemek turlarına kadar pek çok deneyim sunuyor – ihtiyaçlarınıza ve ilgi alanlarınıza uygun bir şey bulmalısınız.

Yeni Zelanda’ya ilk seyahatinizi planlıyorsanız, bu kılavuz sahip olabileceğiniz tüm soruları yanıtlamalıdır. Seyahat bilgileri, Yeni Zelanda’yı ziyaret etmek için en iyi zaman, en iyi yerler, seyahat masrafları, seyahat şartları ve seyahatinize nasıl hazırlanmanız gerektiği hakkında konuşacağız.

Bilgi Yeni Zelanda
Dil İngilizce, Maori
İngilizce dostu Evet
Para birimi NZD (Yeni Zelanda Doları)
İnternet güvenilirliği İyi

YENİ ZELANDA’YI ZİYARET ETMEK İÇİN EN İYİ ZAMAN

Yeni Zelanda güney yarımkürede yer almaktadır, yani mevsimler temelde kuzey yarımkürenin tam tersidir. Yeni Zelanda geniş bir sıcaklık aralığına sahip değildir ve ılımlı bir deniz iklimine sahiptir. Bununla birlikte, hava hızla değişebilir ve dört mevsimi bir günde yaşamak alışılmadık bir durum değildir.

Yeni Zelanda’nın güney kısımlarına doğru ilerlediğinizde sıcaklıklar biraz düşme eğilimindedir. Yeni Zelanda’nın kuzeyi subtropikal ve güney ılıman. Dört mevsimi anlamanıza yardımcı olmak için bu bölümü dört bölüme ayırmaya karar verdik:

 • İlkbahar
 • Yaz
 • Sonbahar
 • Kış
Sezonlar Hava koşulları Aylar
İlkbahar Ortalama gündüz sıcaklığı:  16 – 19 ° C Eylül – Kasım
Yaz Ortalama gündüz sıcaklığı:  20 – 25 ° C Aralık – Şubat
Sonbahar Ortalama gündüz sıcaklığı:  17 – 21 ° C Mart – Mayıs
Kış Ortalama gündüz sıcaklığı:  12 – 16 ° C Haziran – Ağustos

GİDİLECEK EN POPÜLER YENİ ZELANDA YERLERİ

 • Auckland
 • Rotorua
 • Wellington
 • Wanaka
 • Queenstown
 • Milford Soun

YENİ ZELANDA SEYAHAT İPUÇLARI VE MALİYETLERİ

Bu bölümde, maliyetler ve yolculuğunuza nasıl hazırlanacağınız hakkında genel bilgiler bulacaksınız. Son olarak, seyahat bütçenize bağlı olarak maliyet ve seçeneklere genel bir bakış sunan bir tablo bulacaksınız.

KONAKLAMA

Yeni Zelanda’da konaklama söz konusu olduğunda birkaç seçenek bulacaksınız. Bütçe gezgini olsanız da olmasanız da, seçenekler bulabileceksiniz. Bununla birlikte, Yeni Zelanda’nın oldukça pahalı olduğunu unutmayın. Gecelik 9 dolardan başlayan yurtlar bulabilirsiniz.

GIDA

Yemek söz konusu olduğunda, farklı restoran türleri bulabilirsiniz. Bir restoranda ortalama bir yemek 10-20 NZD civarında olacaktır. Açıkçası, ülke çapında şık restoranlar bulabilir ve dilerseniz daha fazla ödeme yapabilirsiniz. Kısıtlı bir bütçeyle seyahat ediyorsanız, tasarruf etmek için kendi yemeğinizi pişirmelisiniz.

AKTİVİTELER

Yürüyüş veya kumsalda gezinme gibi bazı aktiviteler ücretsizdir. Üzüm bağlarını ziyaret etmeyi, balina izlemeyi, milli parklarda kano yapmayı veya dağlarda kayak yapmayı planlıyorsanız, bunun bedelini ödemeniz gerekecektir. 

ULAŞIM

Genel olarak, Yeni Zelanda’da dolaşmak gerçekten çok kolay. Hedeflerinize ulaşmak için uçabilir, otobüse binebilir, feribota binebilir veya araba veya minibüs kiralayabilirsiniz.

Varış noktaları arasındaki ulaşımınızı rezerve etmek için 12GO üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz .

Seyahat Maliyeti Bütçe seyahati Orta seviye Lüks
Konaklama Gecelik 9-30 $ Gecelik 30-70 USD 70 ABD doları +
Yemek Yemek başına 10-15 $ Yemek başına 15-25 ABD doları 25+ ABD doları
Aktiviteler Ücretsiz aktivitelere odaklanın Serbest aktiviteleri ve orta menzili karıştırmak Günde 50 $ +
Ulaşım Otobüsle, araba / minibüsle Otobüsle, araba / minibüsle Araba / minibüsle, uçuşla

YENİ ZELANDA’DA GÜVENLİK

Genel olarak, Yeni Zelanda çevresinde seyahat etmek güvenlidir. Tabii ki, özellikle bir hostelde kalıyorsanız , değerli eşyalarınızı her zaman kilitlemelisiniz .

Kamp yapıyorsanız veya araba ile seyahat ediyorsanız, değerli eşyalarınızı kilitlediğinizden ve sakladığınızdan emin olun çünkü hırsızlık ve araba kırma yolculara karşı en büyük suçtur.

YENİ ZELANDA İÇİN NELER PAKETLEMELİ

Seyahat gerekliliklerinin yanı sıra, Yeni Zelanda’da mutlaka yanınızda getirmeniz gereken şeyler.

 • Evsel Adaptör
 • Taşınabilir Şarj Aleti
 • Çabuk Kuruyan Havlu
 • Güneş Kremi
 • Özçekim Çubuğu
 • Uyku Maskesi

YENİ ZELANDA VİZESİ

Genellikle vizeniz için çevrimiçi olarak başvurabilirsiniz. İşlem oldukça hızlı. Tatil vizeniz için online olarak başvurmanız gerekeceğini unutmayın.