Yurt Dışı Tatili İçin Hangi, Ülkeler Seçilmedir?

Yurtdışı tatili için birçok alternatif bulunmakla birlikte, nereye gideceğimizi belirlemek için bazı kriterler bulunmaktadır. Tatil için ayıracağımız süre, bütçe, uzak veya yakın yer tercihimiz, ulaşım aracı tercihimiz, dağ veya deniz tatili gibi seçimlerimiz yurt dışı tatili için hangi ülkeler seçilmelidir sorusunun cevabını biraz olsun sınırlandıracaktır. Buradan yola çıkarak tatilimizi Avrupa’da mı yoksa Amerika Afrika gibi uzak rotalarda yer alan tatil cennetlerinden yana mı kullanmalıyız noktasında bir karar verebiliriz.

Yurt Dışı Tatili İçin Hangi, Ülkeler Seçilmedir?

Avrupa İçin Öneriler

 Hem yakın hem de daha az masraflı olsun diyenler için akla ilk olarak Avrupa gelmektedir. Avrupa’da bir rota seçerken de gittiğimiz dönem önem taşımaktadır.

Kış Dönemi İçin Öneriler

Yurt dışı tatili için hangi ülkeler seçilmelidir diye soranlar tatilini kış aylarına özellikle de noel dönemine denk getireceklerse noel pazarlarıyla ünlü Almanya, İsviçre, Fransa gibi ülkeleri tercih ederek, noel atmosferini yaşayabilir, birbirinden güzel sokak lezzetlerini tadabilir ve unutulmaz anlar geçirebilirler.

Kışın Avrupa’ya gidecekler için tercih kriterlerinden biri de Kayak olabilir. Eğer siz de kayak yapmayı seviyorsanız kendinizi Avusturya, Fransa, Bulgaristan veya İsviçre’nin birbirinden güzel kayak merkezlerine atabilirsiniz. İşte bir kaç öneri; Avusturya Kitzbuhel, Bulgaristan Bansko, Dört Vadiler İsviçre

Bahar Dönemi İçin Öneriler

Eğer Avrupa’ya yolculuğunuz bahar aylarına denk gelecekse o zaman biraz daha Akdeniz ülkelerine kayabilirsiniz. Sonbahar dönemini tercih edecekseniz İtalya veya Fransa’nın birbirinden güzel bağlarını ziyaret edebilir ve bağ bozumunu izleyebilirsiniz. Fransa’da Provence taraflarını tercih ederseniz sizi kendine hayran bırakacak lavanta tarlalarını görebilirsiniz.

Yaz Dönemi için Öneriler

 Yaz döneminde Avrupa’ya gidecekler için en iyi tercih denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilecekleri rotalardır. Bu nedenle Yaz aylarında tercihinizi Yunan adalarından veya İtalya veya Fransa kıyılarından yana kullanabilirsiniz. Hırvatistan ve Sırbistan da yaz aylarında görülmeye değer alternatiflerdendir. Yurt dışı tatili için hangi ülkeler seçilmedir? Bu sorunun cevabı aslında bizim ne aradığımız, bütçemiz ve zamanımızla paralel olarak değişmektedir. İlk önce kriterlerimizi belirlemeli sonrada birbirinden renkli ve keyifli rotalar arasında birini tercih etmeliyiz.