Yurt Dışı Tatili Mi Yoksa Yurt İçi Tatili Mi?

Bugünlerde birçoğumuzun aklında bir soru var şöyle belirteyim ki yurt dışı tatili mi yoksa yurt içi tatili mi? Hayatın stresine, telaşına, işe okula çocuğa öylesine zaman harcıyoruz ki zaman zaman durup derin bir nefes almaya ihtiyacımız oluyor. İşte bu noktada tatil planları yapmaya başlıyorsunuz.

Yurt Dışı Tatili Mi Yoksa Yurt İçi Tatili Mi?

Yurt dışında tatil yapmanın insanın psikolojik olarak daha çok dinlendirdiğine şahit olmuşumdur. Fiziki olarak daha çok gezip etrafı görme isteğine rağmen öyle mucizevi şeyler vardır ki yurt dışında inanı gençleştirip öyle geri yollar ülkesine. Şimdi bunları adım adım açıklayacağım.

İlk olarak saygı vardır yurt dışında özellikle Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da. Örneğin çarşılarda sokaklarda yürürken yanlışlıkla birine çarptığınızda sizden özür diler, af edersiniz der. Sokaklarda bağrışmalar, trafikte edilen küfürleri orada duyamazsınız. Sabahları uyandığınızda yürüyüş yapmak, etrafı keşfetmek için gezebileceğiniz çokça imkân vardır. Yürüyüşe çıktığınızda size günaydın diyen insanları görürseniz şaşırmamanızı tavsiye ederim. Bu ise gösterir ki yurt dışında saygının daha da büyüdüğünü insanların birbirini tanımasa bile onları saydığını, onlara değer verdiğini gösterir.

Saygı görürken bir de yeni bir kültür tanırsınız. Daha önce hiç tatmadığınız lezzetleri tadıp almadığınız kokuları alırsınız restoranlarda, kafelerde, sokaklarda. Bazen ortak noktalar yakalarsınız yemeklerde bazense bu yemeği onlar nasıl yiyorlar diye düşünebilirsiniz. Sonuç her ne olursa olsun genel hayata bakış açınıza bir kültür daha eklemiş olursunuz.

Yurt içinde yaşarken sıkıldığınız ortamlardan kaçıp yeni bir soluk almaktır yurt dışı tatilleri. İş yaşantınızdaki monotonluk, her gün aynı metroya binmekten uzaklaştırır insanı. Başka bir kültürün nasıl yemek yediğini hangi yemekleri yediğini tanımanızı sağlar. Geri döndüğünüzde ise dünya üzerinde yeni yerler görmüş olmanın mutluluğu ile geri dönmüş olursunuz. Paylaşacak birçok fotoğrafınız, anlatacak birçok anınız yanınıza kar kalmış olur.